петок, 10. јули 2020. Вести денес: 66
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Регион

Болка, тага и солзи: Телото на Оливер Ивановиќ пристигна во неговата партија каде што утрово беше убиен (ФОТО+ВИДЕО)

Телото вечерва ќе преноќи во неговиот втор дом, партијата, додека утре ќе биде погребан на новите гробишта во Белград.
Болка, тага и солзи: Телото на Оливер Ивановиќ пристигна во неговата партија каде што утрово беше убиен (ФОТО+ВИДЕО)

Телото на убиениот Оливер Ивановиќ вечерва пристигна во неговата партија каде што утрово беше убиен.

Телото вечерва ќе преноќи во неговиот втор дом, партијата, додека утре ќе биде погребан на новите гробишта во Белград.

Во моментов пред партијата се собираат неговите роднини, пријатели и симпатизери, а тие палат и свеќи и оставаат цвеќиња.

Инаку тој утрово беше убиен околу 8 часот и 15 минути во Косовска Митровица.

Парламентарни избори 2020