среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 158
home Регион

Близу 200 новозаболени од коронавирус во Бугарија

Близу 200 новозаболени од коронавирус во Бугарија

Во последните 24 часа во Бугарија се регистрирани нови 189 случаи на коронавирус, а животот го загубиле четворица пациенти.

Вкупниот број на заболени лица достигнал 18.733, а досега вирусот однел 753 животи, соопшти бугарското Министерство за здравство.

Во болниците во моментов се хоспитализирани 728 пациенти од кои 34 на интензивна нега.

Коронавирус