среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Регион

Близу 2.500 новозаразени во Србија, починале 51 пациент

Близу 2.500 новозаразени во Србија, починале 51 пациент

Коронавирусот во Србија е потврден кај 2.339 лица во последните 24 часа, а во исто време од овој вирус починале 51 пациент.

Тестирани се 15.631 лице. Во моментов се приклучени 206 пациенти на респиратор.

Коронавирус