вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 103
home Регион

Близу 2.000 новозаразени во Србија, починале 45 лица

Близу 2.000 новозаразени во Србија, починале 45 лица

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 1.801 лице, а во исто време од оваа болест починале 45 пациенти.

Тестирани се 14.884 лица. На респиратор се приклучени 172 пациенти.

Од почетокот на епидемијата, тестирани се 6.860.373, позитивни се 1.260.806, а починале 11.837.

Коронавирус