петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 56
home Регион

Близу 2.000 новозаразени во соседството, починаа 48 лица

Близу 2.000 новозаразени во соседството, починаа 48 лица

Коронавирусот во Србија е потврден кај 1.980 лица во последните 24 часа, а во исто време од овој вирус починале 48 пациенти.

Тестирани се 15.248 лица. На респиратор се приклучени 177 пациенти.

Српското министерство за здравство соопшти дека денеска во Србија пристигнала редовна испорака на вакцини против коронарниот вирус „Фајзер“.

Коронавирус