петок, 30. септември 2022. Вести денес: 8
home Регион

БЛАГ ПАД НА НОВОЗАБОЛЕНИ – оваа наша соседна држава бележи намален број на нови случаи

БЛАГ ПАД НА НОВОЗАБОЛЕНИ – оваа наша соседна држава бележи намален број на нови случаи

Коронавирусот во Србија е потврден кај 2.846 лица во последните 24 часа, а во исто време, 39 пациенти починале како последица на овој вирус.

Тестирани се 14.193 лица, а хоспитализирани се 7.187 пациенти.

Коронавирус