сабота, 1. април 2023. Вести денес: 49
home Регион

Бизарна шега со мртовец го згрози цел регион: Му пееја песна за на свадба (ВИДЕО)

Бизарна шега со мртовец го згрози цел регион: Му пееја песна за на свадба (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео снимка од транспорт на покојник, која поради бизарниот потег, стана вирална.

Петорица млади застанале зад гепекот на возилото во кое се превезувал покојникот и додека едниот снимал, останатите четворица пееле песна која инаку во регионот се пее на свадби.

Видеото погледнете го на следниов линк.