среда, 2. декември 2020. Вести денес: 57
home Регион

БиХ: 371 лице позитивно на коронавирус

БиХ: 371 лице позитивно на коронавирус

По тестирање на 10 лица, коронавирусот е потврден синоќа кај уште тројца пациенти со што бројот на заболени од Ковид-19 во Босна и Херцеговина се искачи на 371 лице.

Последните потврдени три случаи се поврзани со кластерот во врска со Медицинскиот институт Баер.

Со последната анализа на брисеви бројот на заразени во овој кластер се искачил на 23, а регистриран е и еден смртен случај.

Коронавирус