вторник, 11. август 2020. Вести денес: 71
Во живо

Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

home Регион

Белградската „Арена“ станува ковид-болница

Белградската „Арена“ станува ковид-болница

Од понеделник спортската „Арена“ ќе се користи како ковид-болница во која ќе има 500 болнички кревети и сите услови за прием на заразените.

-Ортопедската клиника на Бањица ќе биде вратена во Ковид системот и ќе биде пак Ковид болница, најави министерот за здравство Златибор Лончар.

Следна болница која ќе стане ковид-болница е онаа во Пожаревац. Тој апелираше до граѓаните да се придржуваат до мерките.

 

Коронавирус