понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 154
home Регион

Белград: Повредени 19 полицајци и 17 демонстранти

Белград: Повредени 19 полицајци и 17 демонстранти

За време на протестите и немирите кои вчера се одржаа пред Собранието во Белград повредени се 19 полициски службеници и 17 демонтранти.

Од Итната медицинска помош информираат дека никој од нив нема потешки повреди.

Полицаец кој бил на должност е полесно повреден синоќа како пешак во сообраќајна несреќа кога во него удрило патничко возило.

Итната медицинска помош синоќа имала 112 интервенции од кои 30 биле на јавно место.

Коронавирус