вторник, 18. јуни 2019. Вести денес: 116
home Регион

Бебе оставено пред црквата Свети Архангел Гаврил: Било родено неколку часа пред да го најдат на прагот

Бебе оставено пред црквата Свети Архангел Гаврил: Било родено неколку часа пред да го најдат на прагот

На прагот на црквата Свети Архангел Гаврил во центарот на Чајетина, Србија, најдено е живо и здраво бебе родено пред неколку часа.

Свештеникот на црквата ја известил полицијата, а веднаш пристигнала и екипа на Брза помош. Бебето е згрижено и префрлено во одделението на Неонатологија во општата болница. Станува збор за момче тешко 3 килограми.

На безбедносните камери е забележано како во 5:30 часот застанал автомобил, а потоа забрзано заминал.

Извор: Маркукуле