недела, 31. мај 2020. Вести денес: 89
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Балканот повторно се тресе: Нашиот сосед вечерва повторно погоден од силен земјотрес

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција.
Балканот повторно се тресе: Нашиот сосед вечерва повторно погоден од силен земјотрес

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција.

Земјотресот бил почувствуван и во Атина.

Засега нема информации за повредени или причинета материјална штета.

Коронавирус