понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 185
home Регион

Автомобили се лизгаат, возачите губат контрола над возилата – снегот во Анкара направи тотален хаос (ВИДЕО)

Автомобили се лизгаат, возачите губат контрола над возилата – снегот во Анкара направи тотален хаос (ВИДЕО)

Снегот предизвика хаос во Анкара, а за тоа како изгледаа некои локации најдобро зборува видео снимка од социјалните мрежи.

На видеото се гледа како неколку автомобили се лизгаат низ стрмна замрзната улица во главниот град Анкара. Возачите биле прилично немоќни и губеле контрола над автомобилите, па многу од нив доживеале сообраќајни несреќи.

Според „Ројтерс“, оштетени се повеќе од 10 автомобили.

Коронавирус