недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Автомобил падна во море на пристаниште во Сплит (ВИДЕО)

Автомобил падна во море на пристаниште во Сплит (ВИДЕО)

Автомобил со словенечки регистерски таблички падна во море на сплитското пристаниште, пренесува „24сата“.

Како што наведува порталот, автомобилот плутал извесно време, а потоа почнал да тоне.

Oчевидците раскажуваат дека патниците го напуштиле возилото пред да падне во морето.

По неколку часа автомобилот бил успешно извлечен.

Коронавирус