недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 52
home Регион

Автобусите пловат, автомобилите ги носи надојдената вода, семафорите потполно се расипаа- невремето направи вистински хаос (ВИДЕО)

Автобусите пловат, автомобилите ги носи надојдената вода, семафорите потполно се расипаа- невремето направи вистински хаос (ВИДЕО)

Силно невреме го зафати регионот и направи вистински хаос, но најголеми последици очигледно има во соседна Србија, особено во главниот град Белград.

Според регионалните медиуми големо невреме со силен дожд направило хаос низ главниот град на Србија.

Семафорите се расипале, трамваите стоеле во вода, автобусите како да пловеле, а автомобилите ги носела надојдената вод, погледнете ТУКА.