вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 176
home Регион

Авионот на Каракачанов за Брисел принудно слета во Виена

Авионот на Каракачанов за Брисел принудно слета во Виена

Вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов и денеска е централна тема во бугарските медиуми.

Но, овојпат поради инцидентот што се случи во авионот со кој тој патува за Брисел.

Како што извести Каракачанов, стаклото на пилотската кабина пукнало во тек на летот и пилотот бил принуден да слета во Виена.

Со Каракачанов за Брисел патуваат уште неколку бугарски владини функционери.

Коронавирус