среда, 7. декември 2022. Вести денес: 42
home Регион

Авион принудно слетал во Сплит поради дојава за бомба

Авион принудно слетал во Сплит поради дојава за бомба

Патнички авион на компанијата „Спартвингс“ кој летал на релација Прага – Сплит, е призмјен денеска по дојава за бомба.

Министерството за внатрешни работи потврдил дека авионот на релација Прага – Сплит слетал на аеродромот и веднаш почнала стандарна процедура за дојава за бомба.

Како најавуваат хрватските медиуми, авионот е изолиран, а сите патници излегле од леталото.

Qatar 2022