вторник, 20. април 2021. Вести денес: 56
Во живо

Протест на угостителите и туристичките агенции

home Регион

Апокалиптични снимки од Пелопонез: Минатата недела беше рај за туристите, денес оваа плажа е уништена

Се очекуваат ветрови со брзина од 100 километри на час.
Апокалиптични снимки од Пелопонез: Минатата недела беше рај за туристите, денес оваа плажа е уништена

Медитеранскиот ураган, силната олуја која го погоди брегот на Грција не го поштеди едно од омилените летувалишта на туристите и на драматичен начин ја затвори овогодинешната летна сезона.

Плажата на која до минатата недела беше вистински рај сега е погодена од силен доќд и ветер кој руши се пред себе.

Очекувани се удари од ветер со брзина до 100 километри на час.

Откажани се дел од летовите, траектите, а спасувачки екипи се во целосна готовност целиот викенд.

Метеоролозите сепак најавуваат дека бурата нема да трае долго.

Коронавирус