недела, 21. јули 2019. Вести денес: 44
home Регион

Апокалиптични сцени во Ужице: Се е бело како сред зима, улиците станаа реки, автомобили пливаат во вода (ФОТО+ВИДЕО)

Апокалиптични сцени во Ужице: Се е бело како сред зима, улиците станаа реки, автомобили пливаат во вода (ФОТО+ВИДЕО)

Невреме какво што не се памти го погоди Ужице, каде град со големина на орев паѓаше цели 10 минути оставајќи зад себе глетки какви не се гледаат ниту сред зима.

Бели кровови, бели улици, тревници и тротоари во еден дел од градот и реките вода кои течат по улиците на другиот дел од градот, после се од страшното невреме кое денеска ја погоди западна Србија.

Иако летото е на само неколку дена од нас, Ужице изгледа како да е зима.

Силните грмежи траеја без престан десетина минути.

Морничави фотографии од поплавени автомобили ги шокираа жителите на Ужице, а сите ставуваат само од едно, дека вакво нешто може да се повтори повторно денеска.