недела, 12. јули 2020. Вести денес: 105
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

Во живо

Мицкоски ја претставува изборната програма пред граѓаните на Пробиштип

home Регион

Апокалипса над Пула: Страшни облаци се појавиле на небото (ВИДЕО)

Апокалипса над Пула: Страшни облаци се појавиле на небото (ВИДЕО)

Силно невреме ја зафатило Истра во Хрватска, каде силниот ветер ги оштетил крововите и кршел гранки.

Најдраматично било во Пула, бидејќи над градот се надвил голем црн облак, проследен со дожд и силен ветер. Облаците се надвиле речиси на целиот западен брег на Истра.

Инаку, во силното невреме во Истра биле забележани повеќе од 11.000 молњи за само два часа, јавуваат хрватските медиуми.

Парламентарни избори 2020