сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 53
home Регион

Анализата покажа: Матеј Периш се удавил додека бил под дејство на алкохол и дрога – детали од обвинителството

Анализата покажа: Матеј Периш се удавил додека бил под дејство на алкохол и дрога – детали од обвинителството

Јавното обвинителство во Белград потврди дека Матеј Периш дефинитивно се удавил во ноќта меѓу 30 и 31 декември 2021 година, при што деталната анализа открила и други информации.

-Токсиколошките анализи покажаа присуство на амфетамин во крвта и органите со присуство на етил алкохол, а во косата е идентификуван кокаин, пренесоа медиумите од регионот.

Анализата ја потврдиле три лица, односно доктори специјалисти по судска медицина.

Коронавирус