четврток, 22. јули 2021. Вести денес: 204
home Регион

Амбасадата на Турција во Атина бара екстрадиција на турските војници кои добија азил во Грција

Амбасадата на Турција во Атина бара екстрадиција на турските војници кои добија азил во Грција

Веќе четири години чекаме екстрадиција од Грција на осумте поранешни воени лица, напишаа денеска на социјалните мрежи од турската амбасада во Атина, во однос на турските војници кои по неуспешниот обид за пуч во Турција на 15 јули 2016 година пребегаа во Грција, побараа и добија азил, јави дописничката на МИА од Атина.

Од турската амбасада додаваат дека мора да има правда и тоа што е можно поскоро. (МИА)

Коронавирус