петок, 10. јули 2020. Вести денес: 39
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Регион

Албанија: Од силниот земјотрес огромна карпа се сруши како кула од карти (ВИДЕО)

Албанија: Од силниот земјотрес огромна карпа се сруши како кула од карти (ВИДЕО)

Бројот на повредени од силниот земјотрес кој што ја погоди Албанија достигна околу 60 лица, за среќа нема загинати а причинета е голема материјална штета.

Дека земјотресот бил многу силен сведочи и следното видео, на кое гледа како огромна карпа или поточно цел рид се урива.

Карпата се наоѓаше во близина на градот Каваја, познната под името „карпата кај Каваја“.

Видеото од рушењето на карпата можете да го погледнете ТУКА

Парламентарни избори 2020