четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Регион

Албанец, Грк и Хрват уапсени, пронајдени 324 килограми кокаин

Албанец, Грк и Хрват уапсени, пронајдени 324 килограми кокаин

Грчката полиција заплени 324 килограми кокаин и уапси три лица осомничени дека планирале да ja мешаат дрога со други супстанци и да ja продаваат.

Се проценува дека оваа количина на дрога на улиците би достигнала вредност од околу 100 милиони евра.

Хрватски државјанин (37), Албанец (36) и Грк (35) роден во Албанија биле уапсени во врска со случајот на плоштад во Солун.

Комбето во кое се наоѓала дрогата било запленето, а претрес бил извршен и во стан изнајмен од Хрватот.

Осомничените утре треба да се појават пред истражен судија.

ЕУРО 2020

Македонија