сабота, 15. август 2020. Вести денес: 41
home Регион

Албанците повторно без сон: Цела ноќ мали потреси, утрово силен земјотрес

Албанците повторно без сон: Цела ноќ мали потреси, утрово силен земјотрес

Во Албанија по синоќешниот земјотрес кога во 22:36 минути ги потресе со јачина од 4.4 степени според Рихтер, следуваа серија малку послаби кои наликуваа на смирување на тлото.

Албанците ја минаа ноќта на нозе, но земјата не ги остави на мира, па утрово беа потресени од уште еден земјотрес од 4.2 според Рихтер.

Паралелно на ова Босна и Херцеговина ја стресе земјотрес од 4.1 степени според Рихтер. Земјотресите на плочата на која се наоѓаме и ние, се уште не престануваат.

Коронавирус