понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 63
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Албанците на нозе, надвор од своите домови: Земјотресите немаат милост

Албанците на нозе, надвор од своите домови: Земјотресите немаат милост

Нов земјотрес вечерва 7 минути по 22 часот со епицентар во Албанија. Земјотресот е со јачина од 4.4 степени по Рихтер, на длабочина од 40 km.

Епицентарот на земјотресот е на 20 km од Тирана и 5 km од Валона.

Жителите остануваат надвор од своите живеалишта и оваа ноќ остануваат во поставените шатори од страна на армијата.

Коронавирус