недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 2
home Регион

Алармантно во соседството: Починале 41 лице, нови 6.480 заразени со коронавирусот

Алармантно во соседството: Починале 41 лице, нови 6.480 заразени со коронавирусот

Коронавирусот во Србија во последните 24 часа е потврден кај 6.480 лица, а истовремене како последица на овој вирус починале 41 пациенти.

Тестирани се 21.454 луѓе. На респиратор има 191 пациент.

Коронавирус