понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 106
home Регион

Аеродромот во Тирана затворен поради големо оштетување

Аеродромот во Тирана затворен поради големо оштетување

Аеродромот „Мајка Тереза“ во Тирана е затворен поради огромно оштетување на терминалот по земјотресот што ја погоди Албанија рано утрово.

Локалните медиуми јавуваат дека денеска не работат ниту училиштата.

Најмалку 7 лица загинаа, а повеќе од 300 луѓе се повредени во земјотресот со јачина од 6,4 степени според Рихтер што рано утрово ја погоди Албанија.

Коронавирус