петок, 25. септември 2020. Вести денес: 173
home Регион

311 новозоразени со коронавирус во Србија, осум лица починaле

311 новозоразени со коронавирус во Србија, осум лица починaле

Во последните 24 часа во Србија починале осум лица како резултат на инфекцијата со коронавирус, а откриени се уште 311 нови случаи.

Хоспитализирани се 4.196 лица, од кои 146 се на респиратори.

Во изминатите 24 часа, тестирани се 8.395 лица за коронавирус во Србија, изјави министерот за здравство, Златибор Лончар, а од почетокот на епидемијата, 686.488.

Коронавирус