вторник, 4. август 2020. Вести денес: 190
home Регион

265 новозаразени, шестмина починаа од коронавирус во Бугарија

265 новозаразени, шестмина починаа од коронавирус во Бугарија

Во Бугарија во текот на претходните 24 часа корона вирусот е потврден кај 265 лица, додека од последиците на заразата починале шест пациенти.

Од Ковис-19 во последното деноноќие оздравеле 202 лица, пренесе БТА.

Бугарија од почетокот на епидемијата бележи 11.420 случаи со Ковид-19 и 374 смртни случаи.

Во болница се лекуваа 751 пациент, при што 34 се во критична состојба.

Коронавирус