четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 116
home Ракомет

Златко Хорват го продолжи договорот со Металург

Златко Хорват го продолжи договорот со Металург

Скопсскиот ракометен тим Металург на официјалниот сајт потврди дека потпиша нов договор со хрватскиот репрезентативец Златко Хорват на уште две години,

Хорват е најдобар ракометар на тимот од Автокоманда во моментов, па затоа Металург не сакаше да ризикува и да го загуби хрватскиот играч, а исто така допрва треба да се ангажираат и засилувања за следната сезона.

 

Коронавирус