вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 154
home Ракомет

Женските кадетки со висока победа над Косово го отворија ЕХФ шампионатот

Женските кадетки со висока победа над Косово го отворија ЕХФ шампионатот

Женската кадетска ракометна репрезентација на Македонија славеше со убедливи 33-15 над Косово на стартот на ЕХФ шампионатот што се одржува во Литванија.

Јовановска бранеше одлично на голот на Македонија, додека во фазата на нападот најефикасни беа Јанкуловска со шест и Дукоска и Еленин со по пет погодоци.

Нашите млади ракометарки утре за противник ќе го имаат домаќинот Литванија.Следниот натпревар нашите девојки го играат утре против домаќинот на турнирот Литванија.

Локални избори 2021