среда, 22. март 2023. Вести денес: 46
home Ракомет

Женскиот ракометен тим посилен за Симона Стојковска

Женскиот ракометен тим посилен за Симона Стојковска

Иако беше најавено дека нема да настапи на двомечот од баражот за СП против Романија поради приватни причини, сепак Симона Стојковска ќе биде на располагање на националниот тим и селекторот Симе Симовски.

Стојковска која игра во одлична форма за германскиот Цвикау може да биде од голема помош.Ракометарките во утре 16:00 часот со чартер лет заминуваат за Букурешт, каде што в сабота ќе го играат првиот натпревар.

Реваншот ќе се игра во Скопје, на 21 април со почеток во 17:00 часот во СЦ „Јане Сандански“.

loading...