сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Ракомет

Заборавете сè што сте виделе досега: Ова е најлудата голманска одбрана во историјата (ВИДЕО)

Заборавете сè што сте виделе досега: Ова е најлудата голманска одбрана во историјата (ВИДЕО)

Во ракометниот свет може да забележиме многу неверојатни одбрани од страна на голманите, но дефинитивно најлудата досега ја има Феро Хјаго, кој најпрво одбрани пенал, а потоа и уште еден удар и тоа на навистина необичен начин.

 

View this post on Instagram

 

What a crazy finish on a double save @ferro.hiago 🎬Radek Oneofeagles 👌🏻#handball #handballworld

A post shared by Bent Dahl (@bentdahl) on

Парламентарни избори 2020