среда, 24. февруари 2021. Вести денес: 122
home Ракомет

Вујовиќ ја славеше победата на Хрватска сред Република Српска (ВИДЕО)

Вујовиќ ја славеше победата на Хрватска сред Република Српска (ВИДЕО)

Веселин Вујовиќ со Загреб моментално се наоѓа во Бања Лука, каде тимот одржува мини-подготовки пред да продолжи сезоната.

Очекувано загрепчани синоќа со големо внимание го следеа натпреварот од полуфиналето на Европското првенство помеѓу Хрватска и Норвешка. По исцрпувачки 80 минути игра (две продолженија), „коцкестите“ обезбедија пласман во големото финале, а нормално Вујовиќ и Загреб прославија еуфорично во ресторан во Бања Лука. Загреб во таборот на хрватската репрезентација има дури шест играчи.

Коронавирус