среда, 25. мај 2022. Вести денес: 151
home Ракомет

Вујовиќ го „поздрави“ португалскиот судија: Пуши… (ВИДЕО)

Вујовиќ го „поздрави“ португалскиот судија: Пуши… (ВИДЕО)

Словенија го заврши настапот на Европското ракометно првенство со реми против Чешка, а иако Веселин Вујовиќ не го криеше разочарувањето од своите играчи и резултатот, повторно не заборави да се пожали на судењето, пишува Дерби.мк.

– Ја потценивме Чешка, тоа е јасно, се работи за силна репрезентација, но ние одигравме два тешки натпревари во два дена и емотивно бевме исцрпени. Но, добро е вака да завршиме, за цела Европа да види какви се критериумите за нас, а какви за другите репрезентации, вели Вујо.

Дека Вујовиќ имаше проблеми и со португалските судии на вчерашниот дуел покажува оваа реакција со која испрати јасна порака до еден од арбитрите…

Коронавирус