вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 141
home Ракомет

ВУЈО: Во Статутот на Македонија треба да пишува дека Вардар не смее да згасне!

ВУЈО: Во Статутот на Македонија треба да пишува дека Вардар не смее да згасне!

Mногу поранешни вардарци не пропуштија да им честитаат на ракометарите, стручниот штаб и навивачите на Вардар за втората европска титула.

Еден од поранешните тренери и човекот кој и денес е миленик на „Комитите“, Веселин Вујовиќ неколку минути по завршувањето на натпреварот во „Ланксес Арена“, од Белград порача:

„Чувството како поранешен тренер на Вардар во овој момент е неверојатно. Постојано сум во контакт со играчите, со навивачите и ова е подвиг кој тешко се објаснува. Можам да замислам како тие се чувствуваат. Ова е порака за цела Македонија. Мора да биде во Статутот на земјата дека Вардар не смее да згасне“.

Веселин Вујовиќ доби отказ од Железничар на крајот од сезоната и многу фанови го посакуваат на клупата на Вардар во обид да се почне од почеток ако си заминат поголемиот дел од ракометари и стручниот штаб.

Коронавирус