понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

Вујин потпишува за Вардар?!

Вујин потпишува за Вардар?!

Најтрофејниот македонски ракометен тим Вардар крои тим за наредната сезона, недостасуваат среден и десен бек, имињата да го носат „црвено-црниот“ дрес се нудат, а едно од нив кое проструи во јавноста е доста звучно.

Се работи за 35-годишниот десен бек Марко Вујин. Шутерот, кој е еден од најдобрите во историјата на Лигата на шампионите, си замина од Спортинг Лисабон и моментално е слободен агент. Бара тим за новата сезона, а „Балкан Хендбол“ пишува дека двете страни се на линија.

Вујин играше за Спортинг од 2019 година, а претходно ги носеше дресовите на Кил, Веспрем, Дунафер и Синтелон. За репрезентацијата на Србија тој игра од 2003 година и има над 130 настапи со 490 гола.

Вардар по заминувањето на Толедо во Баја Маре има само еден десен бек, а тоа е Томислав Јагуриновски. Тимот од стартот на овој месец официјално ја започна „новата ера“ под водство на Михајло Михајловски.

Досега, Вардар ги донесе Филип Талески, Гоце Георгиевски, Томислав Јагуриновски, Дмитри Санталов и Робин Кантрегел.

Парламентарни избори 2020