сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 36
home Ракомет

(ВО ЖИВО) Фановите на РК Вардар се собраа пред СЦ Јане Сандански

(ВО ЖИВО) Фановите на РК Вардар се собраа пред СЦ Јане Сандански

Фановите на РК Вардар се собраа пред СЦ Јане Сандански.

Црвено-црните херои денеска слетуваат на скопскиот аеродром. Шампионските срца заслужуваат величествен пречек!

Со повик за пречек се јави и навивачката група Комити.

-Во кратки црти за Пречекот на Хероите и Парадата на Гордоста ДЕНЕС:
– Собир: 17:00ч. пред сала Јане Сандански!
– ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ОД ЈСП ЗА СИТЕ КОИ НЕМААТ СОПСТВЕНИ ВОЗИЛА!
– ГРАТИС СКОПСКО ПИВО – На Собир пред сала за сите !!!
– НОЌНИ ВОЛЦИ ќе го предводат конвојот !!!
– ЗАЕДНИЧКО ПОАЃАЊЕ: околу 17:30ч.
– Авионот со Шампионите пристигнува околу 18:30ч.
– По кратката дружба на Аеродромот заедно се упатуваме со ИЛЈАДНО ДЕФИЛЕ од автомобили, автобуси, мотори, кон СТО ИЛЈАДЕН ПРЕЧЕК КОН ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА !!!

МОБИЛИЗАЦИЈА ЦРВЕНО-ЦРНА АРМИЈО !!!

 

Во живо: Фановите на РК Вардар се собраа пред СЦ Јане Сандански

Во живо: Фановите на РК Вардар се собраа пред СЦ Јане Сандански

Posted by DW на македонски on Понеделник, 03 јуни 2019

Коронавирус