понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 52
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

Во Вардар се сигурни само за голманот Кантегрел, остантите засилувања со назнака можеби

Во Вардар се сигурни само за голманот Кантегрел, остантите засилувања со назнака можеби

Во РК Вардар работат на креирање на нов тим, ова е ера на Михајло Михајловски по заминувањето на Сергеј Самсоненко.

Од Вардар потврдуваат дека засега се сигурни дека нов играч е Кантегрел, за останатите имиња кои се спомнуваат во медиумите не се сигурни, за некои и не се преговара.

Голманот Робин Кантегрел е веќе договорен, соработката е заклучена на една година, со можност на уште една.

Засега нема договор со Мартинс Соареш од Порто, со него се преговара, додека за десниот бек на Барселона, Јуре Доленец никогаш и не се разговарало.

Коронавирус