понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 119
home Ракомет

ВО ЕДЕН ГЛАС: Еве како се пее македонската химна во Виена (ВИДЕО)

ВО ЕДЕН ГЛАС: Еве како се пее македонската химна во Виена (ВИДЕО)

Неколку илјади навивачи на Македонија ја бодрат нашата селекција во Виена на ЕУРО 2020 против Украина.

Навивачите и репрезентативците во еден глас ја пееа химната на Македонија во „Виенер Штадхале“.

ВИДЕО:

Извор: Дриблинг.мк

Коронавирус