четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 134
home Ракомет

ВИСТИНСКИ ЏЕНТЛМЕНИ: Еве како вардарци си заминаа од соблекувалната

ВИСТИНСКИ ЏЕНТЛМЕНИ: Еве како вардарци си заминаа од соблекувалната

Вардарци заминаа од Веспрем како вистинси џентлмени.

Ги освоија бодовите во дуелот со унгарскиот првак, победувајќи со 27-25, а зад себе оставја и чиста соблекувална.

Им се заблагодарија на домаќините за приемот и се надеваат дека исто така ќе бидат добри домаќини во Скопје на реваншот.

Локални избори 2021