четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 97
home Ракомет

ВИДЕО: Вараждин „гори“, Фалангата се подготвува за Шпанија

ВИДЕО: Вараждин „гори“, Фалангата се подготвува за Шпанија

Македонските ракометари сигурно нема да бидат сами во вечерашниот натпревар против Шпанија со почетокот од 20:30 часот.

Верните навивачи на ракометната репрезентација веќе на големо се подготвуваат и загреваат за натпреварот. Некои ќе навиваат од спортската сала, некои од фан зоната, но едно е сигурно – македонските ракометари и вечерва ќе го имаат осмиот играч.

ФОТО: МКД.мк

Qatar 2022