петок, 29. јули 2022. Вести денес: 128
home Ракомет

ВИДЕО: Ваков гол ретко се гледа, летечкиот Русин со маестрален гол против Киелце

ВИДЕО: Ваков гол ретко се гледа, летечкиот Русин со маестрален гол против Киелце

Крилото на Вардар, Тимур Дибиров, заедно со својот колега Сташ Скубе беа најефикасни за Вардар на гостувањето кај Киелце.

Русинот запиша 6 погодоци, а еден од нив се најде на листата на топ 5 најубави погодоци на колото.

Во завршницата, кога полскиот шампион изгради солидна предност пред вардарци, Дибиров од невозможна позиција пронајде начин и ја смести топката меѓу нозете на домашниот голман.

Мајсторијата на Русинот може да ја погледнете ТУКА.

Коронавирус