сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 56
home Ракомет

ВИДЕО: Уште еден „цепелин“ на Лакрабер и Лекиќ во ТОП 5 голови во ЛШ

ВИДЕО: Уште еден „цепелин“ на Лакрабер и Лекиќ во ТОП 5 голови во ЛШ

Голот постигнат по акцијата на ракометарките на Вардар, Александра Лакрабер и Андреа Лекиќ повторно се најде во изборот на ЕХФ за најдобрите голови во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Погодокот постигнат на реваншот во Скопје, беше сличен на то реализиран со цепелин на гостувањето кај Митјиланд на првиот меч.

И тогаш и сега го зазема четвртото место во изборот на ЕХФ ТВ.

Головите од ТОП 5 на колот во ЛШ може да погледнете на следниот линк.