сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

ВИДЕО: Урнебесно, математиката на Стоилов за пласман во следна рунда

ВИДЕО: Урнебесно, математиката на Стоилов за пласман во следна рунда

ЕХФ, или поточно речено луѓето задолжени за ЕП 2020-та се доста активни и иновативни кога се во прашање социјалните мрежи. Па така, на официјалната фејсбук страница пред клучниот меч против Австрија објавија видео од Столе Стоилов како ја прави математиката за пласман во следната рунда.

Коронавирус