недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

ВИДЕО: Трофејот се врати ДОМА, Стоилов го подигна пред стотиците навивачи!

ВИДЕО: Трофејот се врати ДОМА, Стоилов го подигна пред стотиците навивачи!

Голем број на ракометни гиганти со години сонуваат за него, а тој по една година пауза се врати ДОМА.

Најпрестижниот трофеј од клупскиот ракомет повторно е Македонија, откако вардаровите херои предмалку слетаа на Меѓународниот аеродром Скопје. „Црвено-црните“ синоќа повторно ја израдуваа нацијата и испишаа нова страница во ракометниот свет, откако преку Веспрем по вторпат триумфираа на Ф4 турнирот во Келн.

Очекувано, капитенот Стојанче Стоилов на свои плеќи го носи товарот од големиот трофеј.

ИЗВОР: ГОЛ.МК

Коронавирус