понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 160
home Ракомет

ВИДЕО: Томовски со втора најдобра одбрана во квалификациите за ЕП

ВИДЕО: Томовски со втора најдобра одбрана во квалификациите за ЕП

Македонскиот репрезентативен голман Мартин Томовски имаше три одлични интервенции на дуелот со Швајцарија, а една од нив се најде меѓу надобрите во колото од квалификациите за пласман на Европското првенство (ЕП).

Онаа која се најде во фокусот на ЕХФ е кога Томовски реагираше како мачка и му фати зицер на пивотот на Швајцарија.

Најдобрите одбрани во квалификациите за ЕП:

Што се однесува до головите, таму немаше наш претставник, а еден гол од дуелот меѓу Швајцарија и Македонија доби место. Тоа е оној стартниот, на најдобриот играч на противникот Енди Шмид.

Најдобрите пет гола во квалификациите за ЕП:

Македонија ги стартува квалификациите за ЕП 2022 според планот, со две победи над Финска и Швајцаирја и веќе гледа кон континенталниот собир.

Коронавирус