сабота, 25. март 2023. Вести денес: 85
home Ракомет

ВИДЕО: Столе во судир со Грците

ВИДЕО: Столе во судир со Грците

Не мина и без посериозна жар и инцидент досегашниот тек од квалификацискиот натпревар меѓу Грција и Македонија во Кожани.

Во 38. минута мал инцидент го одбележа вториот дел од натпреварот, откако по еден жесток дуел се судри македонскиот пивот Стојанче Стоилов со крилниот ракометар на грчката репрезентација. На крајот страстите беа смирени, а двајцата ракометари добија исклучување…

 

loading...