сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

ВИДЕО: Што сè се може за 20 секунди во ракометот – како Абинг ги расплака Шпанките!

ВИДЕО: Што сè се може за 20 секунди во ракометот – како Абинг ги расплака Шпанките!

Женските ракометни репрезентации на Холандија и Шпанија, синоќа го одиграа највозбудливиот напревар од второто коло на Европското првенство, кое се игра во Франција. 

Двете селекции играа израменто во текот на целиот натпревар, па мечот во последните 20 секунди влезе со предност на Холандија од 27-26. Но, Шпанија по брза  контра успеа да израмни, но не доволно, бидејќи буквално со звукот на сирената, Абинг испрати неодбранлив проектил за минимална победа на европскиот вицешампион (28-27).

Извор: gol.mk

Погледнете што сè се може за 20 секунди во ракометот: 

 

Коронавирус